С човек повече Словакия пречупи Азербайджан в Баку

Словакия излезе на първо място в група 1 на Лига "С", след като победи с 3:1 Азербайджан в Баку. В никакъв случай не може да се каже, че гостите надиграха своя съперник, но решаващ се оказа фактът, че азерите останаха с човек по-малко в 70-ата минута. Едва след това словаците стигнаха до победата, която бе трета за тях в настоящото издание на Лигата на нациите. Отборът има и едно реми. Азербайджан пък остава на дъното без нито една точка. По-късно днес Швеция гостува на Естония и при успех ще се изравни по точки със Словакия.

Гостите поведоха в резултата в 15-ата минута, когато Рахил Мамадов си отбеляза автогол, след като засече в собствената си врата остро подаване на Ханцко. След това домакините заиграха по-добре. Турал Байрамов пропусна една добра възможност, но в 38-ата минута именно той изравни резултата, засичайки с глава на далечната греда центриране на Шейдаев.

Азербайджан започна доста по-добре втората част. Удар на Махмудов бе изчистен пред голлинията, а след това Исаев стреля неточно.

В 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Емрели получи втори жълт картон. Гостите се възползваха от численото си предимство и в 75-ата минута стигнаха до победата след страхотен удар на Лукаш Хараслин от границата на наказателното поле.

Словакия дори стигна до трети гол в 87-ата минута, когато Давид Дюриш засече отблизо центриране на Тупта.