Храбри "маджари" изпуснаха колебливи "лалета" на "Пушкаш"

Отборите на Унгария и Нидерландия направиха равенство 1:1 в мач от 3-тия кръг в група 3 на Лига "А" от турнира Лига на нациите. Роналд Шалай (32') даде аванс на "маджарите", а Дензъл Дъмфрис (83') донесе точката на "лалетата".

Загубените две точки препречиха пътя на съперниците към изпълнението на целите им. От една страна, унгарците като че ли загубиха последните си шансове да се замесят в борбата за първите две места и ще трябва да се примирят с битката за оцеляване в елитната група, докато нидерландците изостанаха на две точки от първото място.

Положението на възпитаниците на Роналд Куман се усложни и от победата на Германия срещу Босна и Херцеговина. Въпреки това "лалетата" имат още един пряк мач срещу Бундестима и там ще могат да преследват победа и обрат в класирането.

Германия не сгреши в Зеница, Ундав даде заявка за титулярно място

Първото интересно положение в мача дойде четвърт час след началото, когато Мики ван де Вен от гостите се свлече в наказателното поле на съперника. Съдията обаче не обърна особено внимание на случващото се и остави играта да продължи.

Нататък "лалетата" продължиха да търсят повече случайността и можеха горчиво да съжаляват за високомерието си, тъй като в 17-ата минута Шалай разтресе десния страничен стълб с мощен удар от границата на пеналтерията.

В крайна сметка футболистът на "маджарите" взриви трибуните на "Пушкаш Арена" в средата на полувремето, когато посрещна перфектно центриране от Ласло Наги дълбоко в наказателното поле и го овладя с добро първо докосване, след което нанесе шут, оплел топката в мрежата.

Момчетата на Роналд Куман вдигнаха оборотите чак след почивката и седем минути след началото на второто полувреме упражниха сериозна преса, от която спечелиха серия ъглови удари. Тя не доведе до желаните резултати и домакините отблъснаха успешно съпротивата.

Час след началото гостите наложиха нов натиск и триото Де Фрай, Райндерс, Мики ван де Вен отправи няколко опасни удари, които стражът Денес Дибуш и бранителите пред него отблъснаха.

11 минути преди края на редовното време "лалетата" бяха притиснати до стената. След редица пропуски те останаха и с човек по-малко заради втория жълт картон на звездата на Ливърпул - Вирджил ван Дайк.

Изгонването подейства странно на домакините и вместо окончателно да се сринат, само четири минути по-късно успяха да възстановят равенството. След пряк свободен удар Дъмфрис се откъсна от пазача си и засече топката, за да я прати във вратата.

До края не паднаха нови голове и съперниците трябваше да се задоволят с равенството, което не устройваше никоя от двете страни, но все пак и "маджари", и "лалета" имат достатъчно време да направят един последен опит да обърнат събитията в своя полза.