Словакия показа характер срещу Швеция

Словакия и Швеция сътвориха един от най-интересните мачове в Лигата на нациите тази вечер. Двубоят в Братислава завърши 2:2, като домакините наваксаха пасив от два гола.

Ясин Аяри и Кен Сема осигуриха добър аванс на "тре кронур", но словаците стигнаха до равенството с две попадения на звездата на Слован Давид Стрелец.

В класирането в група 1 на Лига "С" Швеция и Словакия са лидери с по 7 точки, но скандинавците са първи заради по-добрата си голова разлика.

Двата тима се бяха изправяли един срещу друг за последно на Евро 2020, когато шведите се наложиха с 1:0. От изиграните общо 7 мача помежду им Словакия все още няма победа.

Началото беше много по-добро за шведите. В 25-ата минута много качествен удар на Ясин Аяри завари неподготвен вратаря на домакините Марек Родак. Атрактивното изпълнение от въздуха не остави шанс на стража, а напречната греда помогна топката да влети във вратата.

В 32-ата минута Виктор Гьокереш не можа да преодолее Родак, но това стори Кен Сема, който беше сред най-добрите за Швеция на "Техелне поле".

Секунди преди края на първото полувреме Давид Стрелец се възползва от асистенция на Ондрей Дуда и вдъхна надежди на домакините за обрат.

В 72-ата минута Лукаш Хараслин намери Стрелец, който си освободи пространство и с перфектен удар матира Виктор Йохансон за крайното 2:2.