Лийдс допусна домакинска загуба

Лийдс допусна домакинска загуба от един от конкурентите си за промоция. Йоркшърци отстъпиха с 0:1 на Бърнли, въпреки че доминираха в голяма част от мача. Илия Груев отново бе титуляр и остана на терена до края на срещата.

Отборът на Даниел Фарке имаше предимство и през първото полувреме имаше две великолепни възможности да стигне до гол. Домакините не се възползваха от тях, а в 18-ата минута допуснаха гол. Соломон се подхлъзна и загуби топката. Лука Колеошо взе кълбото зад центъра и напредна в полето на съперника, в което имаше много свободно пространство. Той премина голяма част от терена и сам завърши, а това се оказа единственият гол в мача.

След почивката Лийдс отново доминираше, но не създаваше положения. В добавеното време Башир Хъмфрис получи втори жълт картон и бе изгонен, но това не помогна на йоршърци.