Лион загатна за потенциала си с успех срещу Олимпиакос

Лион се представя много слабо в Лига 1, но направи успешен старт в Лига Европа. В среща от първия кръг на основната фаза на турнира "хлапетата" победиха с 2:0 Олимпиакос. Попаденията за френския тим отбелязаха Раян Шерки в 65-ата минута и Саид Бенрама в 71-ата.

Олимпиакос разочарова и не създаде почти никакви положения пред Лукаш Пери. Шампионът от миналогодишното издание на Лигата на конференциите не е в никак добра форма, което се потвърждава и от резултатите му в местното първенство.

Още през първото полувреме Лион пропиля няколко чисти положения. Най-близо до гола беше Корентен Толисо в 27-ата минута, но Константинос Цолакис беше затворил близкия ъгъл и не позволи да бъде изненадан. Единствената добра възможност за Олимпиакос се откри пред Родиней, но Лука Пери спаси.

В началото на втораат част капитанът на домакините Александре Лаказет уцели лявата греда. След час игра Аюб Ел Кааби можеше да даде преднина на Олимпиакос, но стреля встрани от целта.

В 65-ата минута Раян Шерки технично се освободи в наказателното поле и от малъл ъгъл откри резултата с мощен шут под гредата. Само шест минути по-късно резервата Саид Бенрама получи отличен пас от Уилфред Заха и прати топката ввъв вратата за 2:0.

Малко преди края Дуйе Чалета-Цар си отбеляза автогол, но той не беше зачетен заради засада на нападател на Олимпиакос.