Черно море показа класа и спечели варненското дерби със Спартак - на живо от "Коритото" след 0:2

Атлетик Билбао продължи успешния си ход и срещу Селта

Отборът на Атлетик Билбао записа трета поредна победа, след като спечели домакинството си на Селта с 3:1 в двубой от шестия кръг на Ла Лига.

Двубоят започна отлично за „лъвовете“, които взеха аванс още в 4-тата минута, когато Горка Гурусета се разписа с атрактивен удар от въздуха. В 23-тата минута противниковият капитан Яго Аспас си спечели дузпа, след като беше фаулиран от вратаря Юлен Агиресабала, и собственоръчно я реализира. В 40-ата минута обаче Гурусета отново изведе своя тим напред, след като засече с глава чудесно центриране на Алекс Беренгер. В 80-ата минута баските си гарантираха победата, след като резервата Алваро Джало също беше точен с глава след асистенция на Иняки Уилямс за дебютния си гол в официален мач за Билбао.

Така Атлетик поне временно се изкачи на третото място в класирането с актив от 13 точки, докато Селта остана на осмата позиция със своите 9 пункта след третата си поредна загуба в своя визита през сезона.