Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Атлетик Билбао си тръгна с три точки от Канарските острови

Атлетик Билбао спечели с 3:2 гостуването си на Лас Палмас и записа втора победа от началото на сезона. С три асистенции се отличи Иняки Уилямс, а брат му Нико вкара един гол. Домакините имат само две точки след първите си пет мача и са в зоната на изпадащите.

Атлетик започна силно двубоя и доминираше през първото полувреме. Отлична комбинация доведе до първия гол в мача, реализиран от Ойхан Сансет. Лошо изчистване на вратаря на домакините Силесен доведе до второто попадение. Негов автор бе Нико Уилямс, който получи топката от брат си Иняки. Айтор Паредес изби една топка точно пред голлинията и това запази аванса на гостите до почивката.

Ситуацията се промени в 56-ата минута, когато Микел Яурегисар, който получи червен картон, след като събори Сандро Рамирес, който излизаше сам срещу вратаря. Именно потърпевшият застана зад топката и след великолепно изпълнение от сериозна дистанция намали на 1:2. Численото преимущество позволи на Лас Палмас да вземе инициативата, но гостите не се дръпнаха в глуха защита.

В 76-ата минута те стигнаха до трети гол, който до голяма степен им осигури победата. Паредес бе автор на попадението, след като Иняки Уилямс свали към него едно центриране. Домакините успяха отново да намалят в 83-ата минута с гол на резервата Алекс Муньос. Това доведе до натиск на Лас Палмас в края и нервни минути за съперника, но Атлетик удържа преднината си и си тръгна с трите точки.