Селта отново не сбърка във Виго

Селта записа трета поредна домакинска победа от началото на сезона, след като победи Валядолид с 3:1. Гостите пък записаха трета загуба в последните си четири мача.

Домакините доминираха от началото и след няколко опита стигнаха до гол в 22-ата минута, когато Уго Алварес откри резултата. Защитата на Валядолид въобще не изглеждаше стабилна и допускаше грешки, които бяха наказвани. Нещата в нападение не изглеждаха много по-добре. Селта намери нова пролука в отбраната и Борха Иглесиас се разписа в 35-ата минута.

На почивката Пауло Пецолано искаше да замени целия си състав, но нямаше как и се задоволи с три промени. Една от тях бе Раул Моро, който много бързо започна да притеснява защитата на съперника. Пет минути след почивката Моро върна надеждите на гостите, като направи резултата 2:1. Това попадение обърка Селта. Мачът се накъса от доста нарушения, жълти картони и смени. В добавеното време резервата Дувикас отбеляза трети гол за домакините.