Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Лудогорец с лесен успех срещу Крумовград, ново попълнение блесна с красив гол

Лудогорец постигна лесен успех с 3:0 над Крумовград в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. Руан Секо (9) беше точен за гостите на два пъти, а Ерик Маркус (83) добави едно попадение, което беше дебютно за офанзивния полузащитник. Мачът на спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" в пловдивския квартал "Коматево" бе ръководен от Мартин Великов.

Преди паузата за националните отбори тимът на Атанас Рибарски постигна втората си победа от началото на сезона, след като се наложи над Септември (2:0), а "орлите" пък направиха първа грешна стъпка, завършвайки при нулево равенство с Черно море. Преди това разградчани бяха записали четири поредни победи.

В 6-ата минута Тисера подаде към Руан Секо, който стреля. Янко Георгиев отби топката, а тя срещна и напречната греда преди да излезе.

Рано-рано Лудогорец поведе в резултата. В 9-ата минута защитата на домакините позволи на Рик Джонатан да се разходи пред наказателното поле и да подаде към свободния Руан Секо, който от далечна дистанция шутира. Стражът Янко Георгиев се намеси, но ударът беше много силен и топката се оплете в мрежата.

В 23-ата минута Янко Георгиев отрази два последователни удара. Първо парира шут на Кайо Видал, а след това и на Тисера. Лудогорец продължи с по-силното си представяне и в следващите минути. В 59-ата минута Руан Секо отбеляза второ попадение, след като беше изведен в наказателното на Крумовград. Бразилецът стреля, а след рикошет в Матей Шимич топката прехвърли стража на домакините.

Последваха удари на Ивайло Чочев и Дени Групер, които не затрудниха вратаря на домакините.

Ерик Маркус ознаменува дебюта си за Лудогорец с красив гол в 83-ата минута. Атакуващият полузащитник проби по левия фланг, влезе навътре към границата на наказателното поле, след което шутира по земя в близкия ъгъл на вратата и матира Янко Георгиев.

КРУМОВГРАД - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Руан Секо (9)

0:2 Руан Секо (59)
0:3 Ерик Маркус (83)

Съставите на двата отбора:

Крумовград: 1 Янко Георгиев, 5 Матей Шимич, 24 Лазар Марин, 44 Божидар Кацаров, 11 Александър Георгиев, 2 Джуниет Али, 18 Даниел Оливейра, 13 Диего Рапосо, 10 Серкан Юсеин, 19 Наско Милев, 70 Матеус Соуза

Старши треньор: Атанас Рибарски

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 4 Диниш Алмейда, 7 Рик Джонатан, 10 Матиас Тиссера, 11 Кайо Видал, 12 Руан Секо, 14 Дени Групер, 15 Едвин Куртулус, 17 Сон, 18 Ивайло Чочев, 30 Педро Нареси

Старши треньор: Захари Сираков