Крумовград взе глътка въздух с успех срещу последния Септември

Крумовград се справи със Септември (София) с 2:0 в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Матеус Де Соуза (27, 49) беше точен за домакините на два пъти. Мачът на спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" в пловдивския квартал "Коматево" се игра пред по-малко от стотина души.

Преди днешната среща двата отбора се намираха в изключително неприятни серии. Тимът на Атанас Рибарски стартира новия сезон с минимален успех над Славия (1:0), след което записа 5 поредни загуби. В тези срещи крумовградчани дори не успяха да се разпишат.

Гостите от София пък все още нямат спечелена точка в шестте си изиграни мача дотук. Футболистите на Николай Митов не съумяха да отбележат гол в първите четири кръга, а преди седмица вкараха два във вратата на Локомотив (Пловдив). Те обаче се оказаха недостатъчни дори за равенство, след като "черно-белите" спечелиха с 3:2.

Двубоят започна със закъснение, защото минути преди началото на срещата единият от пилоните с прожектори изгасна. Във втората минута Джуниет Али центрира към Матеус Де Соуза, но ударът с глава на нападателя излезе в аут. Малко след това нов негов шут беше избит от Шейтанов в корнер. В 3-ата минута силен удар на Диего Рапосо се отби в крак на защитник, но не затрудни Шейтанов.

Септември отговори със слаб, но точен удар на Виктор Хуго. В 27-ата минута домакините поведоха в с попадение на Матеус Соуса. Той откри резултата, след като засече остро подоване на Патрик Луан от десния фланг.

Второто полувреме започна изключително силно за Крумовград. Отборът бързо стигна до втори гол в мача. И този път той бе изработен от Луан, който с мощна крачка проби по десния фланг и влезе в наказателното поле, след което подаде остро по земя. Успоредният на голлинията пас намери Матеус Де Соуза, който от близка дистанци не сгреши.

В 60-ата минута Септември можеше да инкасира и трети гол в своята врата, ако не бе отличната намеса на Шейтанов. Джуниет Али изнесе топката с дрибъл, след което подаде към Луан, а той му върна с пас през защитник. Последва удар на Али, който беше умело отразен от вратаря на гостите.

В 71-рвата минута Септември можеше да намали изоставането си. Бертранд Фредерик засече с глава добро центриране на Фаустас Степонавичус, но така и не успя да насочи удара си към вратата. Двубоят завърши с пропиляна 100-процентова възможност от Александър Георгиев за отбора на Крумовград и хубав удар на Степонавичус от фаул, изпълнен от над 30 метра. При него топката премина покрай вратата.

КРУМОВГРАД - СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Матеус Де Соуза (27)
2:0 Матеус Де Соуза (49)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров, 11. Александър Георгиев, 2. Джуниет Али, 18. Даниел Оливейра, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 70. Матеус Де Соуза;

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 18. Курат Йонашчъ, 5. Михаил Полендаков, 13. Страхиня Керкез, 27. Георги Върбанов, 6. Виктор Очаи, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов, 19. Митко Митков, 22. Виктор Хуго, 15. Бертранд Фредерик;