Лудогорец загуби първи точки, Черно море не се пречупи в Разград

Дербито на седмия кръг от efbet Лига между Лудогорец и Черно море не излъчи победител. Футболистите на Захари Сираков и тези на Илиан Илиев завършиха при 0:0, като шампионите загубиха първи точки в първенството. "Моряците" излязоха втори във временното класиране, на две точки от лидера Левски. Лудогорец пък вече е четвърти - на три пункта от "сините" от "Герена" и с два мача по-малко.

Срещата започна с лек натиск на домакините, които тестваха с два слаби удара бдителността на Пламен Илиев под рамката на Черно море. В 15-ата минута Рик Джонатан и Квадво Дуа не съумяха да се разпишат в близост до голлинията на гостите, като силният изстрел на швейцарския национал беше блокиран от Живко Атанасов. След пет минути Педро Нареси се гласеше да завърши с шут опасно нападение на "орлите", но Агуибу Камара действа несъобразително, "открадвайки" топката под носа на своя съиграч.

Отговорът на "моряците" не закъсня и в 22-ата минута Васил Панайотов можеше да намери отблизо мрежата зад Серджио Падт. Опитният футболист засече с плонж меко центриране отдясно, но забилата се в земята топка отскочи и прехвърли целта. В 33-ата минута "зелените" сътвориха фрапантен пропуск пред голлинията на Пламен Илиев. Агуибу Камара можеше да завърши заплетена ситуация във вратарското поле на Черно море, но бившият халф на Олимпиакос шутира от почти легнало положение покрай рамката. Десет минути по-късно вратарят на гостите се отличи със спасяване с една ръка, дошло след удар с глава на Квадво Дуа.

Второто полувреме предложи по-слаб и скучен футбол спрямо първото. В 67-ата минута Пламен Илиев трябваше да плонжира и да избива силен удар към левия ъгъл на вратата. Малко след това на терена в Разград се появи като резерва Клаудиу Кешерю - румънският ветеран подсили атаката на Морето срещу своя бивш отбор, за който има реализирани над сто гола между 2015 и 2021 г.

В 75-ата минута Лудогорец остана с десет души на игрището, след като дебютиралият като титуляр Агуибу Камара влезе опасно в глезена на Васил Панайотов. Главният съдия Никола Попов прегледа ситуацията с VAR, след което показа директен червен картон на африканеца.

В добавеното време Едгар Пашеко можеше да реши дербито в полза на тима от Варна, но крилото направи голям пропуск - хубаво подаване на Клаудиу Кешерю намери португалеца отляво, последва изстрел към далечния ъгъл, но топката излезе в аут.

Лудогорец 0:0 Черно море

Стартовите състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 11. Кайо Видал, 15. Едвин Куртулус, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 20. Агуибу Камара, 30. Педро Нареси.

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 11. Фернандо Родригес, 8. Асен Дончев, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса.