Краснодар разби Локо (Москва), Роналдо с нов гол за Ростов

Краснодар записа четвърта поредна победа в първенството на Русия и измести от второто място Локомотив (Москва), след като разгромиха "железничарите" с 3:0. Локо беше отборът в най-добра форма в последните седмици, но Краснодар не даде никакъв шанс на домакините.

Виктор Са откри резултата в 5-ата минута, а в края на полувремето Едуард Сперциян беше точен от дузпа. Третото попадение заби Джон Кордоба в 64-ата минута. Малко преди последния съдийски сигнал колумбиецът получи червен картон.

Краснодар и Локомотив имат по 15 точки, а лидер със 17 е шампионът Зенит.

Бившият футболист на Левски Роналдо продължи с впечатляващото си представяне. Бразилецът отбеляза един от головете за разгромната победа с 4:1 над факел (Воронеж) и вече може да се похвали с 5 попадения в последните 5 мача. За тима на Валерий Карпин се разписаха още Николай Комличенко, Максим Осипенко (д.) и Егор Коленков. В класирането Ростов е седми с 11 точки.

Късен гол донесе на Оренбург равенство срещу Динамо (Москва) - 2:2. Динамовци се оказаха в ролята на догонващи още в 5-ата минута, но направиха обрат с автогол на Матиас Перес и попадение на Ел Мехди Маухуб от дузпа. Перес обаче изкупи вината си за гола в собствената врата и в последните секунди оформи крайния резултат. По този начин Динамо събра 13 точки, а Оренбург има 6.

В друг мач в неделя Криля Советов загуби с 0:1 у дома от новака Динамо (Махачкала). Единственият гол беше дело на Абакар Гаджиев в 44-ата минута. Това беше втора победа през сезона за тима от Махачкала, който се изравни с Криля Советов в средата на таблицата.