Стаматов с нова асистенция в Русия, друг бивш левскар вкара два гола на Локо (Москва)

Матео Стаматов игра цял мач при поражението на Пари (Нижний Новогород) от Криля Советов с 1:2. Българският защитник започна като титуляр и асистира за гола на Хуан Мануел Босели в 57-ата минута. Домакините обаче направиха обрат с два гола на Томас Галдамес и се изравниха по точки с днешния си съперник.

След нулево първо полувреме, Пари НН поведе с точен изстрел на Босели. Уругваецът се възползва от пас на Стаматов и от малък ъгъл простреля Иван Ломаев. Бившият футболист на Левски направи асистенция и срещу Краснодар преди седмица. Криля Советов обаче доминираше изцяло до края на срещата, а Галдамес се разписа в 71-ата и 75-ата минути, за да донесе успеха на самарци.

"Допуснахме много грешки в защита и това беше причината да загубим. Трябва доста да работим, за да изчистим слабостите си. Поздравявам домакините. Те създадоха много положения в хода на мача", каза наставникът на Пари НН Саша Илич, който е бивш треньор на ЦСКА - София.

Отборът на Стаматов е във втората половина на класирането с актив от 6 точки, колкото имат още Криля Советов и Химки.

В дербито на шестия кръг Динамо (Москва) загуби с 0:1 на собствен терен от Краснодар. Двата отбора, които през миналия сезон до последно се бореха за титлата със Зенит, направиха равностоен мач, но "биковете" стигнаха до трите точки с попадение на Виктор Са в 25-ата минута.

Краснодар събра 12 точки, колкото има и Динамо. Двата тима делят третата позиция. Лидер е Локомотив (Москва) с 15 точки, следван от шампиона Зенит с 14.

Локомотив се пребори за четвърти пореден успех и оглави таблицата след 3:2 над Ростов. Алексей Батраков, Иля Самошников и Наяир Тикнизян бяха точни за "железничарите". И двете попадения за Ростов реализира бившият нападател на Левски Роналдо. Бразилецът има 3 гола през сезона, а отборът му е осми в подреждането с 8 точки.

В дъното на класирането с по 4 точки са Акрон (Толиати), Ахмат и Факел (Воронеж).