Йънг Бойс довърши Галатасарай в епична драма в Истанбул

Отборът на Йънг Бойс се класира за основната схема на Шампионската лига, след като успя да победи в плейофния реванш тима на Галатасарай с минималното 1:0. Единственият гол в мача отбеляза Ален Виржинюс (87').

Швейцарците победиха и в първия мач след друга епична драма, която завърши при 3:2 преди седмица и сега след новия успех днес те продължиха напред с общ резултат 4:2.

Йънг Бойс започна и завърши силно, Галатасарай ще трябва да покаже друго лице в реванша

Домакините трябва да съжаляват, че не зарадваха препълнениете до край трибуни на стадион “Неф” в Истанбул, тъй като те стигнаха до така важния гол за тях през второто полувреме, но той бе отменен.

Попадение на гостите също бе отменено преди почивката, когато Коли прати топката в турската врата, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR нулевото равенство бе запазено.

Единственият редовен гол падна късно в 88-ата минута, когато след контраатака Ален Виржинюс се разписа. Това хвърли в дива радост щаба на гостите, но и се случиха грозни ексцесии, след които стражът на турците Фернандо Муслера бе изгонен.

Последва продължение, което бе в рамките на почти 10 минути, но промяна в резултата нямаше и гостите от Швейцария ликуваха.

Отпадането на турските шампиони означава абсолютен крах на южната ни съседка в Шампионската лига, след като рано в пресявките отбадна и тима на Фенербахче, воден от Жозе Моуриньо.