Лил спря Моуриньо и Фенербахче след драма в Истанбул

Лил отстрани Фенербахче по изключително драматичен начин в двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата в Истанбул завърши 1:1 и французите продължават напред с общ резултат 3:2 към плейофите, където ще се изправят срещу Славия (Прага) или Юнион Сен-Жилоа. Турският гранд пък отива в групите на Лига Европа.

Фенербахче имаше да заличава един гол пасив, но не успя да го направи в рамките на 90 минути. Първото попадение в мача падна в добавеното време на второто полувреме, когато Бафоде Диаките си отбеляза автогол. Този резултат вкара мача в продължения. В 109-ата минута резервата на гостите Аиса Манди получи червен картон. Въпреки това Лил стигна до гол в 118-ата минута. Тогава Джонатан Дейвид се разписа от дузпа и класира тима си напред.