Йънг Бойс започна и завърши силно, Галатасарай ще трябва да покаже друго лице в реванша

Йънг Бойс победи с 3:2 Галатасарай в първи мач от плейофите в Шампионската лига. Тимът от Берн поведе до почивката с два гола на Жоел Монтейро, но резервата Миши Батшуай изравни в размките на 5 миути през второто полувреме. Все пак, последната дума принадлежеше на домакините, които стигнаха до успеха с попадение на Филип Угринич от дузпа в 86-ата минута. Реваншът в Истанбул е следващата седмица.

Йънг Бойс влезе в двубоя след серия от 5 мача без победа в първенството на Швейцария, а Галатасарай превъзмогна шока от поражението с 0:5 от Бешикташ за Суперкупата на Турция с два успеха в местната Суперлига.

Началото беше перфектно за домакините, които откриха резултата още в 3-ата минута. Филип Угринич изведе Жоел Монтейро зад защитата и той простреля Фернандо Муслера. Уругвайският ветеран на вратата на Галатасарай не се намеси убедително и позволи топката да мине през ръцете му.

Далечен изстрел на Лукас Торейра и опасен пробив на Баръш Йълмаз показаха намеренията на Галатасарай бързо да отвърне на предизвикателството, а Мауро Икарди пропусна от чиста позиция след центриране на новото попълнение Габриел Сара. Отбраната на турския гранд обаче действаше много неорганизирано и Йънг Бойс показа, че знае как да се възползва.

В средата на първото полувреме вратарят на швейцарците Давид фон Балмос пострада след единоборство с Баръш Йълмаз. Капитанът на Йънг Бойс стисна зъби и остана на терена, но малко по-късно по-късно беше заменен от Марвин Келер.

Монтейро не спираше да тормози защитата на Галатасарай и в 37-ата минута отново се оказа на добра позиция, но шутира встрани от гредата, а в 41-ата Силвер Ганвула пропусна да накаже неуверено излизане на Муслера. Последва коварен удар с глава на Торейра, отразен от Келер, а в самия край на първата част Ганвула отклони топката към Монтейро и той направи резултата 2:0.

На почивката Ирфан Саралоглу, който водеше Галатасарай вместо наказания Окан Бурук, смени Муслера с Гюнай Гювенч, а на мястото на Дрис Мертенс се появи Хаким Зиеш. Мароканецът веднага получи шанс да се разпише, но стреля право в Келер. Гостите заиграха доста по-напористо, но в 58-ата минута щяха да получат трети гол, ако гредата не беше спряла удара на Ебрима Коли.

Батшуай влезе в 66-ата минута и много скоро успя да върне един гол. Лукас Торейра центрира от корнер, а защитата на Йънг Бойс забрави Батшуай на далечната греда и за него не представляваше трудност да насочи топката в мрежата. В 72-ата минута белгиецът отново демонстрира головия си усет. Той получи пас от Керем Актюроглу и майсторски преодоля Келер за 2:2.

Галатасарай започна да мисли за пълен обрат, но наставникът на домакините Патрик Рамен направи три смени, с които спря устрема на гранда от Истанбул. В 82-ата минута Дариан Мал влезе в наказателното поле и стреля, а Абдюлкерим Бардакджъ го блокира в последния момент. След преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР реферът Даниел Зийберт видя, че топката е срещнала ръката на бранителя и даде дузпа за Йънг Бойс, която Угринич реализира.

В оставащото време швейцарците имаха претенции за още един наказателен удар, но този път Зийберт реши да не посочва бялата точка.