Хайденхайм помрачи завръщането на Санкт Паули в елита

Участникът в Лигата на конференциите Хайденхайм победи с 2:0 като гост завърналия се 13 години по-късно в Бундеслигата Санкт Паули в първия кръг от германския елит. Головете за тима на Франк Шмит реализираха преотстъпения от Байерн Паул Ванер (66’) и Ян Шьопнер (82’), като отборът записа втора поредна победа далеч от дома през седмицата след успеха си с 2:1 над Хекен в Швеция. Санкт Паули пък не игра лошо и създаде положения, но направи доста пропуски, които в крайна сметка се оказаха фатални.

В 21-вата минута дойде първото по-сериозно положение за домакините, като Конър Меткалф отправи опасен далечен шут, минал в близост до вратата на Кевин Мюлер. Девет минути по-късно отново австралиецът се озова на стрелкова позиция след центриране на Йоханес Егещайн, но стражът на Хайденхайм отново се намеси.

През втората част първото по-добро положение също бе за Санкт Паули. В 54-ата центриране намери Ларс Рицка, който обаче не успя да отправи добър удар и стреля над вратата. Първият точен удар за Хайденхайм пък дойде четири минути по-късно и бе дело на Лео Сиенца, като последва рутинна намеса на босненския страж на домакините Никола Васил. В 63-ата минута пък дойде най-чистото положение дотук за Санкт Паули, след като Джексън Ървайн пусна добро прострелно центриране, но малко не стигна на Морган Гилавоги да засече.

Последва още един пропуск на домакините, при който след изпълнение на корнер миналият през ЦСКА-София Карол Метс стреля в тялото на Мюлер, който отново спаси. Веднаха обаче дойде мигновена контраатака на Хайденхайм, като Марвин Пирингер изведе отлично Паул Ванер на добра позиция и преотстъпеният от Байерн младок реализира, останал очи в очи с Васил - 0:1 за гостите в 66-ата минута. Това попадение сякаш тотално срина играта на домакините, които инкасираха нов гол в 82-рата минута. След центриране от корнер топката достигна до Ян Шьопнер, който я чукна в мрежата за крайното 0:2. До края на срещата Санкт Паули така и не успя да върне поне един гол.