Хайденхайм дебютира в Европа с победа

Дебютантът в европейските турнири Хайденхайм започна участието си в Лигата на конференциите с побебеда. Германският клуб се наложи с 2:1 над Хекен в гостуването си в Швеция. Това бе първи сблъсък между двата тима от плейофа за влизане в груповата фаза на турнира.

Сирлорд Конте даде преднина на Хайденхайм в 31-вата минута, но домакиинте бързо изравниха чрез Микел Ригаард в 36-ата.

Гостите все пак успяха да си тръгнат с успех от този мач след попадение на Лео Шиенца в 65-ата минута на двубоя.

С тази победа Хайденхайм вече е с едни гърди по-близо до групите на турнира. Хекен пък ще трябва да търси обрат в реванша, ако не иска да се сбогува с Европа на този етап.