Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Севиля и Лас Палмас не се победиха в куриозен мач с два автогола

Отборът на Севиля не успя да открие пореден сезон в Ла Лига с победа и направи равенство 2:2 срещу тима на Лас Палмас в среща от първия кръг на испанския шампионат. Двубоят предложи куриозно първо полувреме, в което и двата отбора си вкараха автогол.

Андалусийци започнаха по-мотивирано и след натиск в средата на полувремето принудиха Алехандро Суарес да си вкара автогол в 25-ата минута.

Отбраната на севилци обаче буквално заспа в 42-рата минута и в опит да изчисти топката Танги Нианзу също прати топката в собствената си врата при едно остро центриране.

През втората част гостите отново демонстрираха по-добра игра в откриващите минути и си върнаха водачеството с попадение в 61-вата минута, когато Хаунлу Санчес засече подаване на границата на малкия пеналт.

Преднината им не се задържа дълго време и домакините възстановиха равенството в 71-вата минута след поредна детинска грешка в защитата на Севиля. Сандро Рамирес бе оставен абсолютно непрокрит в наказателното поле и спечели индивидуалния двубой с Ниланд, който също можеше да се намеси по-добре.

В следващия кръг Лас Палмас ще гостува на новака Леганес, който взе промоция за елита, печелейки Ла Лига 2. Севиля пък има много по-тежка задача пред себе си и приема Виляреал, който и тази година ще опита да гравитира в битката за Европа.