Втората контрола на Ливърпул за деня приключи без голове

Ливърпул направи нулево равенство срещу Лас Палмас в последната си проверка преди старта на сезона. Това беше втори мач за деня на мърсисайдци. По-рано днес тимът на Арне Слот разгроми с 4:1 Севиля на “Анфийлд”. Срещата с Лас Палмас се игра без публика, а Коди Гакпо, Дарвин Нунес и Андрю Робъртсън записаха първи минути в подготовката.

Началото на мача беше равностойно, но след това Ливърпул наложи надмощие и в 16-ата минута Гакпо имаше шанс да открие резултата, но Яспер Силесен спаси. Пред вратата на домакините също имаше интересни ситуации. Една от тях се получи след грешка на Куивин Келъхър, но Робъртсън изчисти топката пред връхлитащия Хайме Мата.

Келъхър се реваншира, отразявайки опасен удар на Алекс Суарес, а Силесен още веднъж показа, че внимава и попречи на Дарвин Нунес да го преодолее.

През второто полувреме Ватару Ендо стреля опасно с глава, преди Робъртсън да уцели гредата в 59-ата минута. В заключителната част от двубоя Келъхър парира удар на Алберто Молейро, а Иван Хил като по чудо не донесе победата на Лас Палмас на празна врата.