Аякс с ценна победа в Атина

Аякс постигна ценен успех с 1:0 при гостуването си на Панатинайкос в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Единственото попадение в мача реализира Стивън Бергаус в 28-ата минута.

Грандът от Амстердам не бе убедителен в предишния кръг, въпреки че записа два успеха срещу Войводина. Днес те отново имаха някои проблеми, но си тръгнаха с отличен резултат. Брайън Броби бе в състава, след като наскоро се присъедини към тима след по-дългата си почивка след участието си на Евро 2024. Той обаче започна на пейката и влезе в игра малко преди края.

Панатинайкос, който отстрани Ботев в предишния кръг, не създаде нищо сериозно почти през цялото първо полувреме. Малко преди почивката обаче Анастасиос Бакасетас удари греда. През втората част попадение на домакините бе отменено поради засада, а Александър Йеремейеф пропусна отлична възможност.