Аякс се измъчи с Войводина в дебюта на Фариоли

Аякс започна участието си в Лига Европа с минимална победа над Войводина с 1:0. Срещата от втория кваификационен кръг на турнира беше официален дебют за новия треньор на гранда от Амстердам Франческо Фариоли, а единственото попадение отбеляза резервата Бранко ван ден Боомен малко преди края.

Аякс имаше надмощие през цялото време, но направи много пропуски. Победителят от тази двойка ще се изправи в следващия кръг срещу един измежду Панатинайкос и Ботев (Пловдив).

Фариоли изненада с решението си да заложи под рамката на 40-годишния Ремко Пасвеер. В отсъствието на получилите по-дълга почивка след Евро 2024 Стивън Бергвайн и Брайън Борби в атака започнаха Карлос Боржеш, Чуба Акпом и Кристиан Расмусен. Аякс започна вяло, но след 30-ата минута сериозно притисна сърбите. Джордан Хендерсън и Кенет Тейлър не успяха да преодолеят Лазар Царевич.

След почивката нидерландският гранд вдигна оборотите още повече. Войводина дълго време се бранеше стабилно, но крепостта на гостите от Нови Сад падна в 86-ата минута. Комбинация между резервите Мика Годтс и Бранко ван ден Боомен завърши с точен изстрел на втория за крайното 1:0.