Неубедителен Аякс стигна до сблъсък с Панатинайкос

Аякс не бе особено убедителен, но стигна до успех с 3:1 при гостуването си на Войводина (Нови Сад). Така грандът от Амстердам стигна до общ резултат 4:1 в битката от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Следващият съперник на Аякс ще е Панатинайкос, който отстрани Ботев (Пловдив).

Аякс стигна до успеха с два късни гола на Йорел Хато и Бертранд Траоре. До 85-ата минута срещата вървеше при равенство. Двата отбора си размениха по един гол в началото на втората част. Йосип Сутало откри за гостите, след това се разписа в собствената си врата за 1:1.

Наставникът на нидерландците Франческо Фариоли заложи на същия състав от първия мач. Неговият тим разочарова през първото полувреме и домакините създадоха някои добри възможности. На почивката Фариоли пусна в игра Бранко Ван ден Боомен и той центрира от ъглов удар за първия гол в мача.