Индия утеши наранената си гордост с бронз в хокея на трева в Париж 2024

Най-успешната държава в хокея на трева на олимпийски игри Индия спечели бронзов медал на Игрите в Париж 2024 след драматичен успех с 2:1 над Испания в "малкия финал".

Мирайес откри резултата в полза на испанците в 18-ата минута, но Синг с две попадения в 30-ата и 33-тата осъществи пълния обрат. Финалният щурм на "Ла Фурия" в последните десетина минути не доведе до изравняване, главно благодарение на легендарния вратар на индийците Среджеш Парату Равендран. 36-годишният голкипър е с 335 международни мача във визитката си и прекратява кариерата си с бронзово отличие от олимпийски игри.

На полуфиналите Индия отстъпи с 2:3 от Германия, а Испания загуби с 0:4 от Нидерландия.

Индия спечели бронза в Токио 2020.

Със своите общо четири олимпийски медала - три сребърни и един бронзов - Испания е държавата с най-много отличия в историята, без никога да е ставала шампион.

Индия е на върха в хокея на трева по отношение на брой медали на олимпийски игри - 8 златни, един сребърен и вече четири бронзови.