Десподов с две асистенции при труден успех на ПАОК в Шампионската лига

Отборът на ПАОК записа изненадващо труден успех с 3:2 над Борац (Баня Лука) от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Домакините на "Тумба" трябваше доста да се потрудят, за да сломят босненския си съперник. Основна роля за успеха на гърците имаше и българският нападател Кирил Десподов, който се отчете с две асистенции.

ПАОК поведе в 17-ата минута с гол на Константинос Кулиеракис с глава след центриране на Десподов от корнер.

В 22-рата минута обаче Борац изравни от дузпа, реализирана от Себастиан Ерера.

В 39-ата минута отново Кулиеракис се разписа за домакините, довкарвайки отбита от вратаря топка за 2:1.

Гостите обаче отново успяха да изравнят в 45-ата минута чрез Енвер Кулашин, който завърши хубава контраатака на босненския тим.

Все пак ПАОК успя да измъкне победата в 51-вата минута. Тогава Вилиам Трост-Еконг вкара с глава отново след перфектно центриране на Десподов от ъглов удар.

Така гърците успяха да вземат преднина в сблъсъка, но тя е твърде минимална и реваншът се очертава да бъде доста труден за състава от Солун. Борац доказа, че е опасен тим, а на свой терен със сигурност ще даде всичко от себе си, за да направи обрат и да сътвори сензация в турнира.