Десподов и ПАОК взеха своето срещу Борац и са напред в ШЛ

Отборът на ПАОК с Кирил Десподов в състава си, спечели реванша във втория предварителен кръг на Шампионската лига срещу босненския Борац (Баня Лука) с минималното 1:0. Единственият гол в мача отбеляза Томас Мург (25').

Гърците спечелиха първия мач също с минимална разлика, като тогава надделяха с 3:2, което означава, че продължават към третия кръг от пресявките на “Турнира на богатите” с общ резултат 4:2.

Десподов с две асистенции при труден успех на ПАОК в Шампионската лига

Десподов бе сред титулярите.

Той остана на терена до 61-вата минута, когато бе заменен от Андрия Живкович.

Солунчани започнаха мача по-силно и Кирил Десподов можеше да се отчете с асистенция в 13-тата минута, когато центрира опасно, но бранител на бошняците изби в ъглов удар. 120 секунди по-късно пък крайният защитник Константинос Кулиеракис стреля в напречната греда.

Така логично се стигна до средата на полувремето, когато играчите на ПАОК организираха убийствена атака. Тайсон направи убийствен рейд в близост до лявата тъч линия и прокара пас в коридор на границата на пеналтерията. В пеналтерията коженото кълбо се озова в Магомед Оздоев, който веднага подаде към абсолютно непокрития Мург, а той бе безкомпромисен, откривайки резултата.

До края на полувремето ПАОК доминираше, а в 36-ата минута дори Мург можеше да удвои преднината на своите след чудесна индивидуална акция.

През втората част доминацията продължи и малко след подновяването на играта Тайсон стреля опасно, но стражът на домакините Дамян Шишковски изби в корнер.

Чак след 60-ата минута Борац показа признаци на събуждане, но Граховац, Хреля и Майерц създадоха несъстоятелни положения, които дори не застрашиха стража на ПАОК - Доминик Котарски. Така логично резултатът остана непроменен и гърците триумфираха.

Гръцките шампиони си гарантираха участие в европейските клубни турнири поне до края на есента. Ако отпаднат в следващия кръг на Шампионската лига, те ще играят плейоф в Лига Европа, а при нова издънка там, следват изяви в груповата фаза на третия по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите.

Неприятен съперник за Десподов в третия кръг на ШЛ, Костадинов може да пътува до Словакия или Словения

В спор за участие в плейофите на най-престижния европейски форум в клубния футбол Десподов и компания ще играят с тима на Малмьо, който отстрани Клаксвик от Фарьорските острови след победа с 4:1 в първия мач, загуба с 2:3 в реванша и успех в общия резултат със 7:3.

Малмьо загуби реванша с Клаксвик, но въпреки това продължава напред в Шампионската лига