Малмьо загуби реванша с Клаксвик, но въпреки това продължава напред в Шампионската лига

Отборът на Малмьо се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига, въпреки че загуби с 2:3 реванша с Клаксвик във Фарьорски острови. Шведите обаче имаха солидна преднина от 4:1 след първия двубой на свой терен и с общ резултат 6:4 вървят напред в турнира.

Клаксвик пръв поведе в резултата още във 2-рата минута чрез Александър Бернтсон.

Гостите обаче набързо "подрязаха крилата" на своя съперник, като в 13-тата минута изравниха чрез Хюго Болин, а в 59-ата направиха и пълен обрат с гол на Андерс Кристиансен от дузпа.

Домакините все пак се спасиха от нова загуба и дори стигнаха до пълен отбат и победа за престиж. Първо в 65-ата минута Арни Фредериксберг изравни резултата, а след това отново той в 95-ата минута донесе и успеха на своя тим за 3:2.

Така Малмьо вече е в третия предварителен кръг и там ще играе с ПАОК или Борац (Баня Лука). За Клаксвик остава утешителната награда да продължи в Лига Европа, където ще има за съперник загубилия от вече споменатия двубой между солунчани и състава от Босна и Херцеговина.