Турнир по Star Craft II - Ден 3: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

Черно море и Апоел решават всичко в Разград

Отборът на Черно море се завърна в Европа с равенство. Тимът от Варна завърши 0:0 в гостуването си на Апоел (Беер Шева) във втория квалификационен кръг на Лига на конференциите. Както е известно, двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч, заради ситуацията в Израел. Играчите на Илиан Илиев определено бяха по-добрият тим след почивката, като Исмаил Иса направи непростим пропуск в 68-ата минута, но пък през първата част гредата помогна на варненци. Реваншът е след седмица на “Хювефарма Арена” в Разград, като родният отбор има нужда от победа, за да се класира за третия кръг.

"Моряците" видяха, че противникът не е толкова страшен и имат напълно реални шансове да продължат напред, което ще бъде първи отстраняване на отбор в евротурнирите на националния селекционер Илиев.

На вратата на родния тим застана Пламен Илиев, а пред него в защита действаха Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров и Цветомир Панов. Даниел Димов и Васил Панайотов действаха като опорни полузащитници, а Николай Златев и новото попълнение Дуду бяха по крилата. Мазир Сула бе зад Исмаил Иса, който водеше атаката на варненци.

В състава на Апоел от първата минута стартира Йоан Стоянов, който игра в по-офанзивни позиции.

Сребърният медалист на efbet Лига беше подкрепян силно от най-верните си привърженици, които чакаха тази среща от девет години.

Още с първата си атака играчите на Апоел удариха гредата на Пламен Илиев. В 40-ата секунда Роей Гордана стреля силно, Илиев боксира и топката попадна във връхлитащия Гай Бадаш, който стреля в горната греда, а при следващата добавка защитата се намеси и Димов изрита топката далеч от наказателното поле на варненци.

По-голямата част от първото полувреме играчите на Ран Козух имаха предимство, но без да създават положение пред вратата на "зелено-белите".

14 Апоел Беер Шева 0:0 Черно море

Така се стигна до 40-ата минута, когато "моряците" имаха добра възможност, но Исмаил Иса не успя да достигне до топката сам срещу вратаря Марсиано.

На почивката Илиев смени Николай Златев и Дуду с Андрес Калкан и Асен Дончев, който е юноша на ЦСКА-София, се ориентира добре пред наказателното поле и опита удар, който не затрудни много вратаря на Апоел. При последвалата атака в 60-ата минута Бадаш стреля в ръцете на Илиев.

Родният национал Йоан Стоянов, който не изигра най-силния си мач, бе заменен в 63-ата минута.

Малко по-късно Черно море направи невероятен пропуск. Таранът Иса бе изведен зад защитата отлично от Калкан, но останал очи в очи с Марсиано пропусна. Бившият вратар на Фейенорд изби топката, която отиваше в долния десен ъгъл, с пръстите на десния си крак.

В 82-ата минута Живко Атанасов се размина с топката в малкото наказателното поле на противника и така пропусна още една възможност, която можеше да стане гол. Пет минути преди края пък Брено Тейшейра също пробва удар, а в даденото продължение двата. Тима имаха по едно статично положение, но нито Черно море, нито Апоел успяха да отправят удар към една от двете врати.

Другата седмица всичко ще се реши в Разград, а израелците, които отстраниха Лудогорец и Арда през последните седем години, а миналата година отпаднаха от Левски, ще се опитат да имат поне още едно домакинство в Ловеч, докато "моряците" ще се опитат отстранят първи съперник в Европа от 14 години.

АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) 0:0 ЧЕРНО МОРЕ

АПОЕЛ: 1. Офир Марсиано, 2. Гай Мазрахи, 5. Ор Блориан, 18. Ейтан Тиби, 22. Елдер Лопеш, 8. Роей Гордана, 19. Шай Елиас, 24. Гай Бадаш, 27. Йоан Стоянов, 77. Ротем Хатуел, 17. Алон Тургеман;

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев, 9. Исмаил Иса.

Млада Болеслав взе комфортна преднина и вече е с едно наум за Черно море или Апоел (Беер Шева)