Млада Болеслав взе комфортна преднина и вече е с едно наум за Черно море или Апоел (Беер Шева)

Чешкият Млада Болеслав победи с 2:0 Трансинвест от Литва в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, като си осигури комфортна преднина преди реванша. Както знаем, победителят от тази двойка е евентуален следващ съперник на Черно море в турнира, стига "моряците" да преодолеят израелския Апоел (Беер Шева).

Чехите решиха всичко още през първото полувреме - и то в рамките на десетина минути. Първо в 27-ата минута Томаш Ладра се възползва от груба грешка на стража на гостите, който изпусна топката, като успя да реагира най-бързо и да открие резултата. Десетина минути по-късно Васил Кусей удвои аванса на тима си и направи 2:0.

До края на срещата Млада Болеслав имаше още няколко удобни ситуации, но не успя да увеличи преднината си.