Тотнъм стартира с разгромна победа

Тотнъм започна контролите с голяма победа. В първата си проверка от подготовката за новия сезон “шпорите” спечелиха със 7:2 срещу третодивизионния Кеймбридж Юнайтед. Срещата се игра при закрити врати.

Новите попълнения - младите таланти Лукас Бергвал и Арчи Грей, записаха първи минути с екипа на лондончани, макар и в неофициален мач. Шведът игра през второто полувреме заедно с Джеймс Мадисън и Оливър Скип в халфовата линия, а пред тях действаше Тимо Вернер.

Бренън Джонсън се отличи с хеттрик през първото полувреме, а капитанът Хюн-Мин Сон вкара два гола. Участие в мача взеха още Педро Поро, Ив Бисума, Деян Кулешевски и Манор Соломон. Някои от националите все още не са се присъедини към подготовката на тима, а това позволи на доста юноши да получат шанс за изява.

Следващата контрола на Тотнъм е в сряда, 17 юли, когато тимът ще пътува за Шотландия, за да изправи срещу Хартс. Три дни по-късно “шпорите” ще играят срещу Куинс Парк Рейнджърс в Лондон.