Пафос се сгромоляса на старта на Лига Европа

Отборът на Елфсборг от Швеция стартира европейската си кампания с успех с класическото 3:0 срещу кипърския Пафос в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Арбер Зенели откри за победителите още в 9-ата минута, а в началото на второто полувреме домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Нарушението извърши Матиас Меюсо, който получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

11-метровият наказателен удар бе пропуснат от голмайстора Зенели, но в 59-ата минута Никлас Хулт даде аванс от два гола, с което в известен смисъл предреши и края на срещата.

Крайният резултат бе оформен от Перфрик в 82-рата минута, което направи до голяма степен реванша в Кипър протоколен.