Грималдо: Знаем, че сега положението е всичко или нищо

Левият бек на Испания Алехандро Грималдо предупреди, че тимът няма право на грешка в осминафинала срещу Грузия, но изрази надежда, че “Ла Фурия роха” ще се класира за следващия кръг на Евро 2024.

Нико Уилямс не вижда по-добър отбор от Испания на Евро 2024

“Знаем, че сега положението е всичко или нищо и че не можеш да си позволиш дори и една грешка. Трябва да излезем за победата още от първата минута и не можем да се провалим. Готови сме да победим Грузия и ако направим добър мач, ще преминем към четвъртфиналите. Не съм обсъждал възможния четвъртфинал срещу Германия със съотборниците ми в Байер (Леверкузен). Надявам се, че ако се срещнем в следващия кръг, те ще са тези, които ще се приберат у дома. Мачът с Грузия ще бъде различен от убедителните ни победи в предишните двубои с тях. Ще ни бъде доста трудно, но ние сме фокусирани да се класираме за четвъртфиналите.

Това, че само ние спечелихме 9 точки? Дошли сме да спечели европейската титла, но със смиреност и стъпка по стъпка. Дали съм очаквал да бъда резерва? Не е ситуацията, която очаквах, когато пристигнах, но Марк Кукурея се справя доста добре и аз съм готово, когато имат нужда от мен. Ако спечелим Европейското първенство, заслугата ще е на всички. Дали сме фаворитите за титлата? Външният натиск не помага. Още в началото казахме, че сме дошли за триумф. Подхождаме предпазливо, но и с ясни идеи”, коментира Грималдо на днешната си пресконференция.

Осминафиналният двубой между Испания и Грузия е на 30 юни в Кьолн с начален час 22:00. Победителят в него ще срещне домакина Германия или Дания в следващия си мач.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!