Лука Йович: Срещу Дания ще играем така, както срещу Англия - с пълна газ

Героят за Сърбия Лука Йович призна, че изравнителният му гол в последните секунди за равенството 1:1 срещу Словения е може би любимото му попадение в неговата кариера. Той също така увери, че “орлите” ще са също толкова настървени в последния мач от групата си в Евро 2024 срещу Дания, както бяха при загубата с 0:1 от Англия.

Сърбия спря Словения в последната секунда и остана в битката

“Мисля, че това е любимият ми гол, защото той може да се окаже много важен. Вече съм вкарвал гол в 90-ата минута за 1:1 срещу Шотландия, но тогава не се класирахме за Европейското първенство. Няма нужда да променяме нищо срещу датчаните. Изиграхме два добри мача срещу качествени опоненти. Загубихме първия, но заслужавахме повече. Сега заради няколко положения мога да кажа, че равенството беше най-реалистичния резултат. Словенците бяха доста добри и ни беше много трудно да се справим с тях. Ще играем срещу Дания така, както срещу Англия - с пълна газ. Страхотно е, че вкарах по този начин, но с лекота бих заменил гола за победата. Щастлив съм, че си осигурихме първа точка и че останахме в играта. А сега главите горе и пълен фокус върху Дания.

Голът на Йович е рекорден в историята на еврофиналите

Днес не успяхме да победим, но поне стигнахме до ремито в края на срещата. Това равенство ще съхрани шансовете ни за излизане от групата. Беше много силен мач на високо темпо. Очаквахме точно такъв двубой. Мога да поздравя всички в тима за това, което показахме срещу един силен състав на Словения. В края можехме дори да победим, като имахме положения през последните 20 минути. Продължаваме напред и очакваме следващия мач. Ще дадем всичко от себе си да запишем успех срещу Дания”, коментира нападателят след днешното реми.