Две дузпи помогнаха на Чехия да надвие Северна Македония в последната си контрола преди Евро 2024

Националният отбор на Чехия записа домакинска победа с 2:1 над Северна Македония в приятелски мач помежду им.

Чехите бяха по-настоятелни в търсенето на гол, но трябваше да почакат до 60-ата минута, за да стигнат до такъв. Тогава Патрик Шик беше точен от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Висар Муслиу срещу съперниковия капитан Томаш Соучек. Само пет минути по-късно обаче северномакедонците успяха да стигнат до изравнително попадение. Тогава Александър Трайковски нацели греда с прекрасен шут, но Исник Алими успя да се разпише с глава чрез добавка. В оставащото време домакините се опитаха да отбележат победен гол, но не сполучиха в това начинание. Така се стигна до последните секунди на срещата, когато Дарко Велковски фаулира резервата Моймир Хитил в наказателното поле за втората дузпа в двубоя в полза на състава на Иван Хашек. Появилият се от пейката Антонин Барак не сбърка от бялата точка и така донесе победата за своя тим.

Така Чехия завърши успешно подготовката си за своето участие на Евро 2024, което стартира със сблъсък срещу Португалия на 18 юни, след което са мачовете с Грузия (22 юни) и Турция (26 юни). Северна Македония няма да играе на Европейско първенство в Германия, така че следващите мачове на тима са чак през септември в Лигата на нациите.