Чехия вкара 7 на Малта

Чехия разгроми със 7:1 Малта в контролна среща преди Европейското първенство. Селекционерът Иван Хашек остави голяма част от ключовите си футболисти на пейката, включително Томаш Соучек от Уест Хам и Патрик Шик от Байер (Леверкузен). Той използва предимно по-неопитни играчи за двубоя в Грьодих, Австрия.

Антоник Барак от Фиорентина откри резултата за чехите в шестата минута от дузпа, а Моймир Хитил вкара първия си гол малко преди почивката. Нападателят на Славия (Прага) беше точен и през второто полувреме. Давид Юрашек, Онджей Лингр, Матей Юрашек и Вацлав Черни също се разписаха за четвъртфиналите от Евро 2020, преди Пол Мбонг да върне един гол за Малта.

Чехия започва участието си на еврофианлите на 17 юни срещу Португалия в Лайпциг.

Другите два отбора в групата са Грузия и Турция.