Ожие завърши начело съботните етапи в рали „Сардиния”

8-кратният световен рали шампион Себастиен Ожие (Тойота) завърши на първо място в края на съботните отсечки на шестия кръг от WRC – рали „Сардиния”. Днес се раздават първите точки, които трябва да бъдат защитени в неделя.

Ожие започна деня с 4,5 секунди аванс пред Ойт Танак (Хюндай), като след това двамата на три пъти си разменяха лидерството, като при първото минаване на етапа „Монте Лерно” – първата от следобедните отсечки Себ отново излезе начело и след това започна да увеличава аванса си пред естонеца, който получи нареждане от бокса да пази второто място. В края на деня днес Танак завърши на 17,1 секунди от Ожие.

Тежките отсечки в Сардиния взеха още една жертва

Третото място зае Дани Сордо (Хюндай), който успя да отбие атаките на Елфин Еванс (Тойота), като разликата между тях е 30,5 секунди.

Танак поведе, Нювил отпадна в Сардиния

Големият губещ днес се оказа лидерът в световния шампионат Тиери Нювил (Хюндай), който излетя от пътя и отпадна в осмата отсечка, а в следващия етап спря и Такамото Кацута (Тойота). Нювил загуби третото място, а след това и японецът се прости с третата позиция, която наследи от белгиеца.

Първи в WRC2 и 6-и в генералното класиране е Сами Паяри (Тойота), а в предпоследната отсечка днес водачът в битката за титлата в WRC2 Йоан Росел (Ситроен) свали от второто място Ян Соланс (Тойота), като испанецът обяви, че за него е по-важно мястото на подиума, а не битката с Росел.

Утре рали „Сардиния” завършва с последните 4 скоростни отсечки, като един пилот може да спечели максимално 12 точки – 7 за първото място в „Супер неделята” и 5 за първото място в пауърстейджа. А пилотите в топ 10 трябва да завършат утре, за да си вземат точките, раздадени днес.

Снимки: Gettyimages