Струмска слава с историческо класиране във Втора лига

Струмска слава (Радомир) записа историческо класиране във Втора лига.

Отборът от Радомир завърши на 5 място през сезон 2023/2024 в току що завършилия шампионат, което е най-доброто класиране за отбора, откакто е част от Втора лига.

Досега най-високото място в крайното подреждане бе 6 място през сезон 2018/2019, когато старши треньор отново бе Владимир Димитров.

Тогава Струмска слава събра 37 точки от 10 победи, 7 равенства, 13 загуби и голова разлика 36:44, но отборите в групата бяха 16 и изиграните мачове – 30.

Този сезон тимът категорично подобри постижението си – 51 точки след 14 победи, 9 равенства и 11 загуби, голова разлика 34:28, но бяха изиграни 4 мача повече (общо 34).

35 точки от тези 51 бяха спечелени като домакин (10 победи, 5 равенства, 2 загуби и голова разлика у дома 23:11). По този показател Струмска слава е четвъртият най-добър домакин в групата след Спартак Варна (46 точки), Марек (37 точки) и Добруджа (35 точки).

Като гост Славата спечели 16 точки от 4 победи, 4 равенства и 9 загуби, голова разлика 11:17, като се нарежда на 10 място по този показател. Интересното е, че отборът от Радомир допусна само едно поражение от първите 7 тима в класирането (от Спартак Варна), победи Септември (София), равенство с Марек, победа над Монтана, победи над Добруджа и ЦСКА 1948 II.

Предстоящият нов сезон 2024/2025 ще бъде ОСМИ пореден за Струмска слава във Втора лига…