Чудото се случи! Локо (Сф) и Генов пратиха Ботев (Враца) на бараж

Ботев (Враца) спечели изключително ценна домакинска победа с 1:0 над Берое в мач от последния 35-и кръг на efbet Лига, която прати врачани на бараж срещу Марек за оставане/влизане в елита.

За това спомогна и успехът на играещия за честта си Локомотив (София) с 1:0 над Пирин. Дори при равенство в тази среща Ботев щеше да се сбогува с елитния си статут днес.

Късметът обаче бе на страната на футболистите на Христо Янев, които след края на редовния сезон изоставаха доста в сравнение с преките си опоненти за спасение - Пирин и Хебър, но в крайна сметка не допусна нито едно поражение в плейофите и са на победа от оцеляване.

Единственото попадение реализира Даниел Генов в 17-ата минута, който на два пъти нацели и напречната греда.

Врачани започнаха по-активно двубоя и в 7-ата минута бяха близо до откриване на резултата, когато Генов стреля брилянтно от фал над стената, но в напречната греда.

Десет минути след това Генов демонстрира по-точен мерник. Опитният футболист на врачани се извиси след центриране отдясно и с глава простреля Мота за 1:0.

Генов намери Ачков в 24-ата минута, вторият напредна отляво и отправи удар по земя към близкия ъгъл, но стражът на Берое без проблем улови.

В 37-ата минута врачани организираха нова добра атака, този път отдясно. Георгиев центрира в наказателното поле, Мота изби, но Сербер първи стигна до топката. Последва параболичен фалцов шут с десния крак, който попадна в ръцете на старозагорския страж.

В 44-ата минута Берое, който игра с много юноши и резерви, за първи път погледна по-смело към противниковата врата. "Заралии" спечелиха корнер, а след центриране към задната греда Санети засече с глава в аут.

В 58-ата минута горната греда за втори път спря Генов, който я нацели след страхотен изстрел от 17 метра с левия крак. Само 180 секунди по-късно Сербер преодоля съперник и стигна до малкото наказателно поле. Тогава отправи шут под ъгъл, но Мота се справи добре и изби.

Резервата Мажуга се втурна опасно към наказателното поле на Берое в 74-ата минута и отправи удар по земя, но Мота отново улови.

До края на срещата Берое пробва някакъв натиск, но той беше хаотичен и не затрудни домакинската отбрана. Така врачани избегнаха засега изпадането във Втора лига, но ще играят на бараж за оставане в елита. Там те ще срещнат третия във втория ешелон Марек, а Ботев ще има на своя страна домакинско предимство.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БЕРОЕ 1:0

1:0 Даниел Генов 17

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 19. Переа, 9. Генов, 18. Барбоса, 8. Сербер, 20. Христов, 24. Смоленски, 13. Ачков, 27. Меси, 10. Георгиев, 23. Мендоса

БЕРОЕ: 1. Мота, 3. Йовков, 4. Минго, 7. Санети, 2. Темитопе, 14. Вълков, 18. Саломони, 19. Алгара, 20. Пачаме, 98. Камара, 99. Георгиев

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!