Бешикташ вдигна Купата на Турция след зрелище с Трабзонспор

Бешикташ е новият носител на Купата на Турция за сезон 2023/24. "Черните орли" побдиха на финала Трабзонспор с 3:2 в зрелищен сблъсък. Срещата се игра на стадион "Кемал Ататюрк" в Истанбул.

Трабзонспор пръв откри резултата в 13-тата минута с гол на Пол Онуачу, който се разходи като на парад през защитата на съперника и хладнокръвно реализира за 0:1.

Бешикташ обаче се окопити и в края на първото полувреме изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Енис Барди и реализирана от Рашид Гезал в 45-ата минута.

"Черните орли" направиха и пълен обрат в 54-тата минута. Джаксън Мулека елегантно копна топката към Салих Учан, който с глава я насочи във вратата за 2:1.

Истинската драма обаче дойде в заключителните минути. Първо в 89-ата Трабзонспор изравни черз Никола Пепе, но в 94-тата Бешикташ успя да вкара трети гол, който се оказа и победен. Негов автор бе Али Мусрати.

Така Бешикташ спечели Купата на Турция за 11-и път в историята си и за първи от 2021 г. насам. Отборът е втори по брой трофеи в турнира след Галатасарай, който има 18. Трабзонспор остава на 3-тото място с 9 отличия и 7 загубени финала.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!