Бърз обрат на Дженоа намали шансовете на Сасуоло за оставане в Серия "А"

Отборът на Дженоа осъществи пълен обрат и така записа домакински успех с 2:1 над Сасуоло в срещата помежду им от 36-ия кръг на Серия "А". Така „грифоните“ записаха втора победа с този резултат срещу днешния си опонент през настоящия сезон.

„Неровердите“ се оттеглиха с аванс на почивката, след като в 31-вата минута Андреа Пинамонти реализира дузпа, свирена за нарушение на Кони Де Винтер срещу Арманд Лауриенте. След почивката обаче генуезци обърнаха резултата в рамките на няколко минути, което им донесе и крайния успех. При изпълнение на корнер в 56-ата минута Мортен Торсби с глава отклони топката към далечната греда, където капитанът Милан Бадел също с глава възстанови равенството. В 63-тата минута пък защитникът на гостите Мараш Кумбула си отбеляза автогол за крайното 2:1.

Така Дженоа се изкачи на 11-ата позиция в класирането с актив от 46 точки. Сасуоло пък остана на предпоследното 19-о място с 29 пункта или на три от спасителната 17-а позиция само два кръга преди края на сезона.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!