Евро 2024: Турция - Грузия 2:1

Майнц си гарантира оставането в елита с обрат срещу Волфсбург

Отборът на Майнц 05 осъществи обрат за ключова победа с 3:1 при визитата си на Волфсбург от последния кръг на Бундеслигата. Така съставът на Бо Хенриксен записа единствената си шампионатна победа като гост през сезона, като именно тя гарантира оставането на тима в германския елит.

„Вълците“ започнаха мача по-добре и логично поведоха в резултата в 18-ата минута, след като Кевин Паредес завърши добра тяхна атака с точен удар отблизо. Гостите обаче изравниха само шест минути по-късно, когато Брайън Груда се разписа с шут по земя. Равенството се задържа дълго време, но все пак в 72-рата минута Сеп ван ден Берг направи обрата пълен. Тогава при центриране от пряк свободен удар Кун Кастеелс изби удара му с глава, но при своята добавка защитникът успя да прати топката в мрежата. В 85-ата минута пък Йонатан Буркарт оформи крайния резултат чрез удар с глава.

Така в деветия си пореден мач без загуба Майнц взе жизненоважни три точки и приключи на 13-ата позиция в класирането с общо 35 или само на две от плейофното 16-о място. Междувременно, Волфсбург финишира 12-и с 37 пункта.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!