Боруков герой за Маритимо

Българският нападател Преслав Боруков бе големият герой за своя Маритимо в мача от 33-тия кръг на португалската Лига 2 срещу Оливейрензе. Той отбеляза победния гол за своя тим за успеха с 2:1. Това бе четвърта поредна победа за "зелено-червените", които благодарение на нея остават в борбата за топ 3 и за класиране в елита.

Мачът тръгна зле за домакините, които първи получиха гол в своята врата. Това се случи още в 7-ата минута, когато точен бе Джон Келечи.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Маритимо обаче успя бързо да въсзтанови равенството в резултата, благодарение на Лукаш Родригеш в 22-рата минута.

Звездният миг на Боруков дойде в 81-вата минута, когато получи центриране в близост до вратата от Еулер и успя да изпревари вратаря и с глава да отбележи за 2:1. След срещата той получи и приза за Играч на мача.

С тази победа Маритимо събра актив от 63 точки и заема 4-тото място във временното класиране, но е само на точка зад третия АВС и на 5 зад втория Насионал. Оливейрензе пък се намира на 14-тата позиция с 34 точки.