Първият гол на Боруков донесе важна победа на Маритимо

Българският нападател Преслав Боруков най-накрая откри головата си сметка за Маритимо в португалската Втора лига, след като отбеляза първия гол при обрата над Фейрензе от 0:2 до 3:2 в 31-ия кръг. Гостите от Фейрензе, които са на 16-o място и се борят за своето оцеляване във второто ниво, поведоха с 2:0 с голове в 37-ата и в 57-ата минута. Преслав Боруков се появи на полувремето на мястото на бразилеца Еривалдо Алмейда и в 68-ата намали изоставането на тима си. Попадението на Боруков реално беше изработено от поставения като краен защитник Лукас Силва, който проби по тъча и му сервира добра възможност, а българинът не я пропиля.

Родриго Боржес изравни само две минути по-късно, а победата дойде от друга резерва – Бернардо Гомеш, който вкара в 90+3-ата минута. Бернардо Гомеш е син на бившата звезда на португалския футбол Дани.

Реално това е първи гол за Преслав Боруков не само за Маритимо, но и в календарната 2024 година и първо попадение от 1 октомври 2023-а насам, когато се разписа два пъти за 3:0 за Арда (Кърджали) срещу последния в efbet Лига Етър (Велико Търново).

Въпреки победата Маритимо си остава на 4-о място в класирането с 57 точки, на 2 след втория и третия Насионал (Мадейра) и АВС (Авеш), които обаче още не са изиграли срещите си в кръга. На върха е тотално доминиращият отбор във Втора лига Санта Клара с 63.