Отборът на Стивън Джерард в Саудитска Арабия прегази Ал-Итихад

Воденият от легендата на английския футбол Стивън Джерард тим на Ал-Етифак постигна една от най-гръмките си победи през сезона, надвивайки с 5:0 като гост отбора на Ал-Итихад в среща от 33-тия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. Победата изкачи момчетата на Стиви Джи на шестото място в класирането и осуети плановете на съперника да се изкачи до четвъртата позиция, която дава право на участие в международните клубни турнири в Азия.

Секо Фофана откри резултата в 5-ата минута, а в 31-ата Муса Дембеле покачи преднината от дузпа. До почивката гостите вкараха още два гола, с което окончателно убиха интригата. Те бяха съответно в 35-ата и 39-ата минути и бяха отбелязани от Карл Токо-Екамби. През второто полувреме Токо-Екамби оформи своя хеттрик, разписвайки се за трети път в 55-ата минута.

Победата сложи край на серията от три последователни мача без победа за Ел-Етифак, докато Ал-Итихад вече е в много тежка серия от три поредни поражения.