Мартин Сурилов с втори старт в Румъния този сезон

Втори старт в румънския рали шампионат ще запишат тази седмица рали шампионите на България Мартин Сурилов и Здравко Здравков (MS Rally Team, Ситроен C3 Rally2). Двамата завършиха на трето място в генералното класиране на рали “Харгита”, с което стартира рали шампионатът на Румъния, а този петък и събота предстои втория кръг - рали “Арджеш”, което също е на асфалт.

Състезанието започва с шейкдаун утре следобед, а в петък се карат четири отсечки, като най-дългата е 23,50 километра, второто й минаване в събота е пауърстейджът на ралито. В маршрута са включени и две минавания на известния проход Трансфагарашан, общо отсечките са девет с дължина 137,03 км.

Подиум за Сурилов и Здравков в румънския рали шампионат

66 екипажа са подали заявки за участие, като в най-силния клас RC2 заявените коли са 13, а сред са и победителите от рали “Харгита” Раул Баду/Рареш Фетеан (Шкода Фабия).

Сурилов – 2-и, Титов – 9-и на старта на румънския шампионат

Това ще е третият старт на Сурилов в рали "Арджеш", като миналата година той и Здравко Здравков завършиха на второ място в генералното класиране, а през 2022 отпаднаха заради инцидент.