Подиум за Сурилов и Здравков в румънския рали шампионат

На трето място завършиха първия кръг от румънския рали шампионат – „Харгита”, националните рали шампиони Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Ситроен С3 Rally2). Двамата завършиха вчерашния ден на втора позиция, но днес отстъпиха на третото място и на финала останаха на 1:20.6 минути от победителя Раул Бадиу (Шкода Фабия Rally2 evo).

„За днес се оказа, че нямаме подходящи гуми, за нито една от деветте отсечки – заяви за Sportal.bg Мартин Сурилов. – Днес карахме с меките сликове, всички други бяха с твърдите, температурата се вдигаше, другите подобряваха времената си, ние влошавахме. Тук заявяваш 12 гуми преди старта и след това караш с това, което си заявил. Вчера, когато беше валяло до сутринта за всички условията бяха еднакви и бяхме в битката за победата, днес обаче нямахме тази възможност. Другото, което е важно, тази година нивото в румънския шампионат е много високо, много карат северните съседи, станаха страхотни битки.”

Сурилов – 2-и, Титов – 9-и на старта на румънския шампионат

Сурилов и Здравков планират за карат асфалтовите състезания от румънския рали шампионат и стартираха кампанията с подиум.

Другият български екипаж Антон Титов/Алекс Спиров (Шкода Фабия R5) завършиха първия кръг от румънския рали шампионат на 7-о място като двамата се бориха до самия край и в последната отсечка спечелиха една позиция. На финала осмият в класирането – Богдан Георгиу (Шкода Фабия R5) остана на 1,2 секунди от българите.

Двоен български успех в Гърция

Двата български екипажа се оказаха единствените чужденци, които успяха да стигнат до топ 8 в крайното класиране на рали „Харгита”, в което успешно завършиха 48 коли.

Снимки: MS Rally Team