Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Сурилов – 2-и, Титов – 9-и на старта на румънския шампионат

Двата български екипажа в първия кръг от румънския рали шампионат – „Харгита” се движат в топ 10 след първите три отсечки. Надпреварата събра най-силните румънски пилоти в последните години с 1-2 изключения, като тук стартира и многократният шампион на Румъния и победител в първия кръг от Европейския рали шампионат Симоне Темпестини.

Националните шампиони Мартин Сурилов/Здравко Здравков (Ситроен С3 Rally2) заемат второто място в общото класиране, а Антон Титов/Александър Спиров (Шкода Фабия R5) са девети. Сурилов се оказа най-постоянният пилот в челото на класирането и зае втората позиция с две поредни втори места.

Шампионите на България стартират в Румъния

Състезанието започна с най-дългата отсечка в програмата – „Бучин” (28,7 километра), спечелена от Раул Бадиу (Шкода Фабия Rally2 evo), като Сурилов завърши на 8,1 секунди зад него. Най-бърз във втория етап беше Симоне Темпестини (Порше 997 GT3 RGT), който миналата година стартира в рали „България”, след 11,83 състезателни километра Сурилов завърши на 4,9 секунди след него. И последният петъчен етап – „Арпад” – градска надпревара с дължина 1,5 километра беше спечелена от Андрей Гъртофан (Шкода Фабия R5), а Сурилов записа пето време, на 1,5 секунди от Гъртофан-младши.

Екатерина Стратиева се завръща в Европейския рали шампионат

Така в общото класиране начело е Бадиу, Суролев е на 3,9 секунди от него, а топ 3 допълва Андрей Гъртофан – на 19,7 секунди от лидера.

11-ата отсечка на рали „Унгария” спря Александър Томов

Титов и Спиров започнаха с 9-о време в първия етап, на 1:09.5 минути от Бадиу, във втората отсечка бяха 11-и, а третата – 8-и и след петъчните отсечки заемат 9-ото място в генералното класиране, на 1:34 минути от лидера.

4-о и 7-о място за българите в рали „Кентаврос”

Програмата утре включва още 9 отсечки – три етапа, които се карат по три пъти: „Мерещи” (6,13 км), „Санпаул” (6,35 км) и „Луета” (13,20 км) – общо 77,05 км, така че по-голямата част от състезанието тепърва предстои.