Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград /Почивка/

Българин с първи гол за отбора си в Литва

Пловдивчанинът Мирослав Пушкаров изигра поредния си силен мач в първенството на Литва. Централният защитник отбеляза първия си гол през сезона при победата на своя тим Джюгас (Телшяй) с 2:1 над Дайнава Алутус в двубой от 12-ия кръг на елитната "А Лига".

Пушкаров откри резултата с красиво попадение в края на първото полувреме. Неговият тим бе останал с човек по-малко още в 30-ата минута. Кулинич покачи на 2:0 в 48-ата минута, а гостите намалиха резултата 7 минути по-късно.Заради силните си изяви пловдивският футболист бе избран в идеалния отбор на 12-ия кръг. Той все още играе без смяна от началото на сезона, а тимът му е допуснал най-малко попадения в групата - 8. Джюгас е на второ място във временното класиране с актив от 21 точки и мач по-малко. Лидер с 27 точки е Жалгирис (Вилнюс).

Мирослав Пушкаров е юноша на пловдивския ФК Векта, а в България е играл още в Марица (Пловдив), Евроколеж (Пловдив), Пирин (Благоевград), Добруджа и Спортист (Своге).