Ето как протече протестът на “Курва Суд” при поредния разочароващ мач на Милан

От “Курва Суд” изпълниха заканата си да протестират по време на домакинския мач на Милан срещу Дженоа, който завърши 3:3.

Милан отново не спечели след голово зрелище срещу Дженоа

Ултрасите бяха предупредили, че по време на двубоя няма да има нито развяване на клубни знамена, нито окуражителни транспаранти, нито скандирания в подкрепа на играчите и наставника Стефано Пиоли. За сметка на това те отправиха укорително послание към ръководството на миланския гранд: “Един печеливш проект започва от клуба. Сплотеност, амбиция, компетентност, целенасочени покупки, институционално присъствие и комуникативна стратегия”.

Очаквано, тифозите запазиха тишина по време на целия двубой и за да подчертаят това, те издигнаха друг транспарант с текст: “Звукът на тишината”, който остана окачен дори след края на двубоя.

Нещо повече, десетина минути преди края на редовното време голяма част от южния сектор на “Сан Сиро” се изпразни, а малко след това дойде и третият гол на Дженоа, който удължи негативната серията на Милан на шест мача без победа във всички турнири. Именно тези разочароващи резултати, както и спряганите имена за наследник на Пиоли, доведоха до негодуванието на феновете.

Снимки: Imago