Лудогорец разби Етър при жените

Лудогорец разгроми Етър с 4:0 в двубой от 21-ия кръг на Женското първенство по футбол. “Орлите” решиха всичко още през първата част, когато забиха три гола и убиха интригата в двубоя. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Още в 21-ата минута домакините от Разград успяха да реализират. Тогава Виктория Генова бе съборена в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Именно капитанката се нае с изпълнението и не сбърка - 1:0.

2 минути по-късно нова добра атака на Лудогорец дойде до гол. Ванеса Гайдек остана сама срещу вратарката на гостите. Вместо да напредне още и да стреля нападателката реши да подава наляво към Виктория Генова, която вкара второто си попадение в срещата - 2:0.

15 Лудогорец 4:0 Етър

В 38-ата минута резултатът стана класическо. Генова подаде към Никол Бояджиян, който стреля опасно от границата на наказателното поле. Вратарката на Етър Цвета Енчева изби с една ръка, но топката уцели напречната греда и попадна на главата на Гайдек, която от близка дистанция направи 3:0.

През второто полувреме Лудогорец оформи и крайния резултат. В 72-ата минута Гайдек напредна отдясно и опита центриране. Кълбото обаче се отклони в Теодора Димитрова, която искаше да избие, но вместо това си вкара автогол за 4:0.

С тази победа “орлиците” събират 21 точки и заемат 7-ото място. Етър е десети с 13 пункта.